Świadomy sen – senny przewodnik – czyli Twój najlepszy kompan!

No to dziś jedziemy na grubo i opisze Ci coś, a raczej kogoś, kogo będziesz chciał zdobyć w swoim śnie za wszelką cenę.

Usiądź wygodnie, informacje zawarte w tym tekście mogą wywołać niekontrolowany zachwyt i chęć pożądania.

 

Senny przewodnik – co to jest?

Przewodnik – brzmi jakbyś miał wybrać się na wycieczkę a nie do swojego sennego świata… Dlatego ja wole określenie „drugi Ty czyli Twój najlepszy kumpel”.

Nasz senny przewodnik to nic innego jak nasza głębsza podświadomość, która wie o nas więcej, niż my sami. Wyobraź sobie, że masz możliwość spotkać swojego klona. Myśli i zachowuje się tak jak Ty. Dokładnie wie co masz na myśli i uwielbia te same rzeczy co Ty. Ma to samo poczucie humoru. Ma wszystko to czego byś oczekiwał od najlepszego przyjaciela a w dodatku jest najlepszą wersją Ciebie. Ale (no niestety zawsze musi być jakieś ale..) ma on dużo większą władze nad Twoim sennym światem niż Ty sam! Nie, to nie tak, że jak go wkurzysz to zacznie siać spustoszenie i uwięzi Cię na zawsze w Twoim śnie i każdy kolejny sen będzie dla Ciebie, kolejnym dniem w obozie pracy.

Jest wręcz przeciwnie a nawet lepiej niż możesz sobie wyobrazić. Dlaczego? A no dlatego, że nie dość, że jest lepszą wersją Ciebie i możesz od niego wiele się o sobie dowiedzieć. To w dodatku, niezależnie od tego co zrobisz/powiesz on i tak przy Tobie będzie. W skrajnych przypadkach może wyrzucić Cię za burtę… Ale! Później rzuci Ci linę, żebyś mógł wrócić na pokład… Lepsze to niż gdyby miał Cię zostawić na środku oceanu!

 

Po co Ci senny przewodnik?

Jeśli już zacząłeś swoją przygodę ze świadomymi snami, jesteś na początku jej drogi, dopiero zaczynasz to od samego początku zacznij szukać swojego przewodnika. Jeśli masz LD od dawna, ale wdarła się do nich nuda to misja dla Ciebie – odnaleźć swojego własnego przewodnika.

 

Napisałeś odnaleźć?? Ale jak to? Mam jeszcze się wysilać by szukać jakiegoś przewodnika, który nie wiadomo czy będzie w ogóle chciał ze mną rozmawiać?! (tak istnieje taka opcja, że podczas pierwszych spotkań ze swoim przewodnikiem może być dość… sucho… cicho… a nawet może być do Ciebie wrogo nastawiony…) 

Tak mój drogi czytelniku, co prawda nie wiem jak wyglądają Twoje świadome sny, ale może być nawet tak, że Twoim sennym przewodnikiem jest Twój największy senny koszmar… Ale pomyśl o korzyściach! W tym przypadku wysiłek = zysk a nawet dużo więcej! Chciałeś latać ale nigdy Ci nie wychodziło? Powiedz mu, że chcesz latać pstryk palcem i już latasz! Masz problemy z kreowaniem wielkich otwartych światów lub przywoływaniem dużych obiektów? Nie martw się on to zrobi za Ciebie w chwili gdy będziesz mrugać!

Nadal się zastanawiasz po co Ci on? Zrobi on za Ciebie wszystko czego chcesz a nawet więcej! No i będziesz mieć w swoim śnie kogoś kto nie jest bezmózgą istotą! Będziesz mógł z nim rozmawiać, śmiać się a nawet odbywać z nim wspólne przygody! Ale chyba jedną z większych zalet takiego dobrego sennego przewodnika jest to, że jak powiesz mu coś to on to będzie pamiętać. Co to daje? A no to, że jak w jednym śnie mu powiesz, żeby przyszedł do Ciebie w następnym i kazał wykonać Ci TR lub powiedział, że to sen – on to zrobi a Ty będziesz mieć świadomy sen bez żadnego wysiłku.

Śni Ci się koszmar ale wiesz, że to sen? Ale nie masz nad nim kontroli? Wykrzycz wcześniej ustalone imię swojego koleżki a on zjawi się by Ci pomóc. Dlatego też można go nazwać naszym sennym opiekunem. Będzie zawsze gdy z czymś sobie nie będziesz radzić.

 

Gdzie znaleźć naszego przewodnika?

Tutaj sprawa już nieco się komplikuje.. Nikt nie wie kim ani gdzie jest Twój przewodnik. Istnieje duża szansa, że już nie raz się z nim spotkałeś w swoim świadomy śnie a nawet zwykłym. Pamiętasz postać, która śniła Ci się kilka razy lub spotykasz ją w różnych snach? To on – najlepszy kandydat na Twojego przewodnika!

 

Co? Jak to kandydat? Zaraz zaraz o.o mogę wybrać na przewodnika kogo chce?!

Dokładne tak, ale może to nie być łatwe, bo najpierw trzeba go spotkać a później zmieniać jego wygląd osobowość itd.

 

Co jeśli nie wiem kim jest i nigdy go nie spotkam?

Na naszego sennego przewodnika można wybrać też losową postać z naszego snu. Ale może to być po prostu trudniejsze. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoim sennym przewodnikiem jest postać z Twojego koszmaru. Co w tedy? Wiesz, że to sen i wiesz, że ktoś np. chce coś Ci zrobić ktoś Cię goni. Zatrzymaj się on też się zatrzyma i zadaj mu jedno proste pytanie „jesteś moim sennym przewodnikiem?” lub jeśli nie lubisz być taki bezpośredni to zapytaj dlaczego Cię goni i czego chce. Prawdopodobnie faja mu zmięknie i odpowie Ci na powyższe pytania i zostanie Twoim przewodnikiem.

Proste prawda? No nie do końca… Istnieje cień szansy, że to nie on lub jeśli nawet to on to rzuci się na Ciebie. Będziesz musiał stoczyć z nim bój. Będzie to swego rodzaju okiełznanie go. Zauważysz też, że ten pojedynek będzie inni od dotychczasowych. Twoje ruchy będą płynne bez żadnych ograniczeń. Możliwe, że gdy to tego dojdzie Twój senny świat zmieni się w koloseum lub arenę a może jakiś ring.

Dla przykładu ja podczas pierwszego takiego spotkania ze swoim sennym koszmarem wylądowałem na małej wyspie otoczonej niekończącym się oceanem. Ja piasek i on. Nie będzie to walka na śmierć i życie. Twoim zadaniem będzie jedynie nie dać się spłoszyć. Może on w tedy przybrać postać np. smoka. Wykrzycz mu w pysk, że się go nie boisz i że to Twój sen i ma się Ciebie słuchać! Jeśli nie zadziała za pierwszym razem, zadziała za drugim lub trzecim. Ewentualnie to nie zadziała. Zostaje Ci opcja okazania mu czułości, złap go przytul powiedz, że jest najpiękniejszym smokiem jakiego widzisz! Brawo właśnie nie dość, że zdobyłeś przewodnika to jeszcze smoka!

 

Kreowanie własnego przewodnika

Udało Ci się, masz już przewodnika, ale nie chcesz go pod taką postacią jak teraz? Teraz już pójdzie z górki. Możesz wybrać kogo tylko zechcesz nawet samego siebie. Dla przykładu ja wybrałem Jacka Sparrowa jako swojego przewodnika. Strzał w dziesiątkę – jest dokładni taki jak sobie wyobrażałem Jacka z filmu. Ale nie o moim przewodniku w tym wpisie chodzi!

Masz już pomysł kogo byś chciał na swojego przewodnika? To proste, porozmawiaj z nim lub powiedz, że chcesz by przybrał postać (tutaj postać jaką wybrałeś) lub użyj swoich umiejętności (w końcu Ty sam też możesz kontrolować swój sen) i przemień go w to co byś chciał. Zamknij oczy wyciągnij w jego stronę rękę i powiedz „od teraz będziesz Jackiem Sparrowem” lub zrób to w taki sposób w jaki robiłeś takie rzeczy dotychczas.

 

Co jeśli nie mam pomysłu?

Zastanów się jaką rolę ma pełnić Twój przewodnik. Dla przykładu ja wybrałem Jacka bo sam nie potrafiłem sterować okrętem ani bym nie wiedział dokąd płynąc, chciałem, żeby pływanie statkiem było jak najfajniejszym przeżyciem. No i było mega! Wyobraź sobie to, stoisz u boku samego Kapitana Jacka Sparrowa, który jest Twoim sennym przewodnikiem, a Ty jesteś jego pierwszym oficerem na statku. Nie dość, że to sam Jack Sparrow to nie jest on bezmyślną postacią jak większość sennych bytów!

No dobra wybrałeś już rolę? Chcesz latać na smoku, pływać po morzu a może podróżować u boku Gandalfa? Potrzebny Ci ktoś kto nauczy Cię magi? Wybierz Gandalfa! A może zawsze chciałeś zapolować na mamuta? Nie ma problemu wybierz za przewodnika dobrego tropiciela i przenieś się z nim do ery mamutów! Pamiętaj, że w świadomych snach możesz odczuwać temperaturę a co za tym idzie, może Ci być zimno!

Wszystko już zrobione? To teraz bierz się do roboty i zaprzyjaźnij się z nim. A może nadal nie jesteś pewien kogo byś chciał? Powiedz mu, żeby przybrał postać taką, która Ci się najbardziej spodoba. Lub powiedz żeby sam coś zaproponował. Na pewno rzuci nie jedną propozycją!

Pamiętaj, żeby nadać mu jakieś imię jeśli wybrałeś jakiegoś stwora, będzie Ci go dużo łatwiej przywołać. A jeśli wybrałeś np Gandalfa to po prostu w kolejnym śnie przywołaj go tak jak przywołujesz inne postacie. Lub poproś go aby sam zjawiał się w Twoich snach.

Przewodnik przyda Ci się przede wszystkim do kontroli snów jak i do robienia z nim rzeczy, o których wcześniej byś nie pomyślał! Zawsze możesz rozwiązywać z nim Twoje problemy ze świata rzeczywistego szukać u niego porad jak i pomysłów na różne rzeczy! To Twoja prywatna encyklopedia, która wie więcej niż możesz sobie wyobrazić!

Powodzenia w poszukiwaniach jak i sennych podróżach!

Arkadiusz.

169 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 komentarzy “Świadomy sen – senny przewodnik – czyli Twój najlepszy kompan!”