Mity na temat snów

Nierzadko spotykam się ze słowami krytyki odnośnie praktykowania świadomych snów. W większości są to wypowiedzi osób, które nie doświadczyły LD lub nie do końca wiedzą czym są owe świadome sny. W tym wpisie poruszę kilka najczęstszych zarzutów co do świadomych snów.

 

Po świadomym śnie jesteśmy mniej wyspani.

Prawdą jest, że podczas świadomego snu pewne części naszego mózgu są bardziej aktywne niż podczas zwykłego snu, ale nie sprawia to, że rano będziemy czuć się niewyspani. Wręcz przeciwnie, ja często po świadomym śnie czuje się bardziej wyspany i od razu gotów do wstania z łóżka aniżeli po zwykłym śnie. Nie zapominajmy też o tym, że sen przede wszystkim ma regenerować energię i siłę naszego ciała. Podczas świadomego snu nasze ciało się nie porusza więc regeneruje się tak samo jak podczas zwykłego snu.

 

Praktykowanie świadomych snów jest niebezpieczne! Prowadzi do narkomanii, wycieńczenia organizmu, chorób psychicznych oraz trwałego uszkodzenia mózgu!
Wystrzegajcie się tego!

Tego typu nagłówków można znaleźć mnóstwo, a nie mają one żadnego poparcia. Przede wszystkim świadome sny nie są pod żadnym względem niebezpieczne. To tak naprawdę zwykły sen tyle, że wiemy, że to sen. Nic niebezpiecznego prawda?

Narkomania a świadome sny. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie ktoś stwierdził, że te dwie rzeczy się łączą skoro uzyskanie świadomego snu nie wiąże się z zażywaniem jakichkolwiek środków.

Wycieńczenie organizmu. O tym wspomniałem wyżej

Choroby psychiczne oraz trwałe uszkodzenie mózgu. Nie wiem w jaki sposób sen może uszkodzić nasz mózg… Nie wiem też do jakich chorób psychicznych sny mogą prowadzić…

 

Sen można pomylić z rzeczywistością!

Każdy kto doświadczył świadomego snu doskonale wie, że jest to niemożliwe. Nawet w najbardziej realistycznym śnie czuć, że to nadal sen. Inaczej czujemy nasze ciało, nasze ruchy są inne i uczucie postrzegania świata jest inne a co za tym idzie, pomylenie rzeczywistości ze snem jest niemożliwe. Kolejną rzeczą są Testy Rzeczywistości, które całkowicie eliminują twierdzenie, że rzeczywistość można pomylić ze snem.

 

Ze snu można się nie wybudzić!

Nasz organizm automatycznie się budzi gdy zostanie w pełni zregenerowany. Może nam się przytrafić sen, który będzie wydawać się długi i bez końca, ale on tylko taki się wydaje. Jak na razie nie odnotowano przypadku osoby, która miała świadomy sen i się z niego nie wybudziła. Prawdopodobieństwo, że będziemy pierwszą osobą, która się nie obudzi jest zerowe.

 

Od świadomych snów można się uzależnić!

Jakby nie było, każdy człowiek jest uzależniony od spania bo śpimy codziennie. Od świadomych snów mogą się uzależnić osoby, które mają depresję, bo będą dostrzegać w nich rozwiązani swoich problemów. Ale takie osoby zazwyczaj i tak śpią więcej niż zdrowe osoby. I nawet one w pewnym momencie będą na tyle wyspane, że nie uda im się zasnąć i będą musiały wykonać czynności, które są niezbędne do życia. A później pójdą spać, żeby śnic świadomie lub po prostu spać. Osoba, która nie posiada żadnych problemów psychicznych nie uzależni się od świadomych snów, chociaż by dlatego, że po pewnym czasie stwierdzi, że są one nudne lub po prostu przestanie im się chcieć je mieć.

 

Arek.

 

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Mity na temat snów”